+420 602 610 928

Kalendář akcí

MovedoNezařazenéVyhodili vás z práce? Zachovejte pozitivní myšlení!

Srp

12

Vyhodili vás z práce? Zachovejte pozitivní myšlení!

Patrně každý už prožil situaci, kdy s vámi přestali v zaměstnání počítat, nebo jste se stali tzv. nežádoucími! Nejste první a ani poslední, a tak nesmutněte!
Pojďme si povědět, jaké jsou další možnosti. Ihned v úvodu vám povím, že veškeré uvedené rady jsou z vlastní praxe, řádně vyzkoušené a „prožité“.
Ptáte se, jak to se mnou dopadlo? Výborně, mám novou skvělou práci a jsem šťastná.
A jak je to dál? Krátká úleva + plížící se strach
V den, kdy zjistíte, že už zítra nemusíte chodit do své práce a stojíte z minuty na minutu s krabicí svých věcí za turniketem firmy, která napomohla šedivění vašich vlasů, se obvykle dostaví úleva. Tento pocit už ale během cesty sublimuje ve strach. Ano, na jednu stranu máte před sebou volno, ale na druhou se rozplynuly sociální jistoty (dovolená v Jugoslávii, vlastní automobil, druhé dítě  ).

1. WELLNESS DUŠE
Rozkoukejte se, dožeňte resty osobního života. Navštivte rodiče, kterým, když řeknete, co se vám stalo, vás vyděsí ještě více, než jste dosud byli (přeci jen je systém vychoval tak, že nezaměstnanost je hanba). Navštivte přátele, ti vás politují a zároveň je můžete využít jako své Job agenty. Vidíte, resty dohnány a současně už pracujete na své pracovní budoucnosti.
Délka této fáze je závislá na vaší finanční situaci. Máte-li úspory v polštáři, nespěchejte. Žijete z ruky do pusy? Odpočiňte si, ale ne na dlouho.

2. HLEDEJTE!
Informujte své okolí o tom, že jste volní a otevření novým pracovním příležitostem (zní to lépe, než když řeknete, že hledáte práci). Navštivte na internetu portály zabývající se inzercí pracovních nabídek a zaregistrujte se. Důležitou podmínkou je vědět, co chcete dělat, to musí být jasné. Smažte ze svého FB profilu kompromitující fotografie (tanec na stole, nahé noční koupání, atd.). Založte, anebo upravte svůj profil na LinkedIn.

3. UDRŽTE POZITIVNÍ MYŠLENÍ
Vytvořte si plán aktivit, které budete dělat v době, než najdete novou práci. Přihlaste se na kurzy, které mohou zvýšit váš pracovní kredit. Začněte sportovat. Dočtěte knihy, které měsíce leží na vašem nočním stolku, a vařte teplé večeře. Pamatujte, že je nutné nevypadnout z aktivního režimu, takže ležení v posteli zírajíc na televizi celý den vás akorát demotivuje.
A nakonec doporučení. Jakmile přijdete o práci, běžte se přihlásit na úřad práce, protože to je jednak vhled do reality, že je na tom spousta lidí hůř než vy a za druhé, jestliže jste bez práce poprvé, bude vám připadat fascinující, že nikam nemusíte a dostáváte peníze.

Přečtěte si praktické návod jak získat nové zaměstnání od odborníka Dr. Ivana Černohorského: http://www.sales-solutions.cz/blog/3780-jak-pristupovat-k-procesu-zamestnavani-jako-kandidat/

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *