+420 602 610 928

O koučinku

MovedoSlužbyO koučinku

Když se řekne koučink, spouští se automaticky lavina slov jako je hledání, poznání, zájem, změna, cíle, křižovatky a tak dále. Všechna tako slova a především jejich obsah je koučink.

Čím vším koučink může být a kde pomáhá? Koučink je především proces, nejedná se o hodinový zázrak. Je to proces, během kterého hledá klient, za pomoci svého kouče, individuální řešení své situace. Genialita koučinku tkví v tom, že řešení vzejde vždy ze samotného klienta – přijde si na to sám, což pomáhá nejen v prohloubení vlastních zdrojů, ale především v následné realizaci řešení. Metoda koučování je využitelná v různých oblastech života. Nejčastěji je užívána ve sportu, dále v oblasti profesního růstu, ale stále více se prosazuje životní koučink zaměřený na osobní život člověka.  Koučink tedy může pokrýt cokoliv počínaje problematikou nespokojenosti se svým tělem, přes pracovní nesnáze až po situace v partnerském či rodinném životě.

Kým je kouč? Je to především člověk, kterému klient bezvýhradně věří a kouč zase věří v klienta, v jeho celistvost a v jeho schopnost najít vlastní řešení. Kouč vystupuje jako spolupracovník, průvodce, důvěrník, partner. Pracuje s klientem tak, že pomocí otázek podněcuje jeho různé pohledy na věc, pomáhá prohloubit jeho uvědomění (co vlastně chci, na čem mi záleží, co naopak vůbec nechci, …) a podporují je při nacházení vlastních zdrojů, potřebných k realizaci vlastních záměrů a cílů. Kouč klientovi neradí, nic nedoporučuje ani neschvaluje, nic mu nepodsouvá ani ho nikam nesměřuje – neovlivňuje klienta svým postojem.

 

Líbí se vám myšlenka koučinku?

Řešíte některou ze zmíněných oblastí?

Chcete na se posunout, odhodlat se anebo chcete změnu?

 

Kontaktujte nás, rády se staneme Vaším průvodcem křižovatkami životních cest.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva